Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sadba brambor ze Zahradnictví Studenec

Sadba brambor ze Zahradnictví StudenecV Zahradnictví Studenec u Třebíče nově zakoupíte i sadbové brambory - odrůdy zde.

Nabízíme kvalitní certifikovanou sadbu s původem v České republice.

V nabídce jsou odrůdy velmi rané, rané i polorané. Vše v baleních 5 a 25 kg.

 

U brambor rozlišujeme několik varných typů:

Varný typ A – brambory vhodné do salátů, pro vaření ve slupce nebo jako příloha. Brambory nemoučnatí ani se nerozváří. Hlízy jsou po uvaření pevné a tuhé.

Varný typ B – typ, který se hodí jako univerzální příloha. Do salátů, polévek i pro restování. Po varu se mohou rozsypávat, mírně moučnatí.

Varný typ C – typ vhodný pro výrobu kaší a těsta. Hlízy se po uvaření rozsypávají a moučnatí, proto je využíváme i pro smažené výrobky.

Leze se setkat i s označením A-B a B-C, protože hranice mezi typy nejsou přesně dány.

 

Jak brambory pěstovat:

Termín výsadby brambor se odvíjí od aktuálního počasí a teploty vzduchu - od konce března až po druhou polovinu května. Je třeba, aby se teplota půdy pohybovala mezi 6-ti až 8-mi °C.

Nesázejte konzumní brambory, které zakoupíte v obchodě, je důležité si zakoupit kvalitní sadbu. Do půdy patří sadbové brambory s mírně narašenými klíčky.

Nejprve je třeba důkladně připravit půdu - zbavit ji plevelů a prokypřit do hlouby alespoň 15 cm. Jednotlivé brambory sázejte do vzdálenosti 20 až 30 cm. Hloubka řádku by měla být jen o pár centimetrů větší než je výška hlízy. Vzdálenost jednotlivých řádků by měla být cca 70 cm. Přihrnutí by mělo být do výšky 10-ti až 15-ti cm. Záhony se snažte udržovat stále mírně vlhké. Brambory jsou náročné živiny, vyžadují organické i minerální hnojení (např. cererit, kompost)

 

Pro rezervaci volejte +420 606 089 530 nebo piště na email: info@zahradnictvi-studenec.cz. Kontakty zde.